Fotogalerie

Fotogalerie paragliding

Borotice, Znojmo, Strachotín... Jak se to rýmuje?

V sobotu 24. 9. jsem vyrazil omrknout ligové závody do Borotic u Znojma. Mám k Boroticím i sousedním Lechovicím pouto z dětsví, tak jsem se těšil že je uvidím z ptačí perspektivy. Chvilku po šesté jsem už byl ve vzduchu a oblétal místa známá je ze země. Byl jsem nadšený, nikdy jsem tam odsud neviděl Pálavu. Přeci jen trochu výšky nad terénem dělá divy.

Na dohled bylo Znojmo tak jsem si to namířil rovnou za zapadajícím sluníčkem. Bylo to po větru, no paráda. Pár fotek nad městem a byl nejvyšší čas se vrátit. Přistával jsem ten den jako poslední, cesta proti větru se fakt vlekla:)

Večer jsem poseděl s kamarády a užil si atmosféru vyhodnocení ligových závodů. Výsledky si najděte na webu asociace, jen pro zajímavost kolegyně z kurzu Karin byla na trojkolkách druhá, stejně jako její bratr Pepa Stacho. Parádní výsledek, blahopřeju jim oběma k pěknému umístění.

Když už jsem byl na jihu Moravy, natáhl jsem si ráno budík na 5.30 a přejel na letiště Strachotín u Novomlýnských nádrží. Slíbil jsem panu vinaři Martinu Šebestovi, že mu nafotím vinice odkud pocházejí jeho výborná vína. 2 m/s byly při startu příjemné, tak vystoupal jsem do nějakých 400 m abych měl rezervu, kdyby chcípl motor. Koukám pod sebe, cesta přes vodu ze Strachotína do Dolních věstonic nějak neubíhá. Mrknu na navigaci a rychlost i se speedem nějakých 5-7 km/h. Přes Pálavu letící balon kolem prosvištěl a mě bylo jasné že tady fouká nějak moc. Vzdal jsem další marný boj a pustil se za balonem. Aspoň pár obrázků jsem si udělal a šel dolů. Při zemi to bylo lepší, ale taky žádná sláva. Přistál jsem s tím, že zkusím start někde u vinic mezi Dunajovicemi a Březím.

Za půl hodiny jsem už skládal krosnu podruhé. Krátké polítání, pár fotek a konec romantiky. Začala se přidávat termika a tak jsem byl rád dole.

Polétání v tomto kraji mohu všem jen doporučit. Když k tomu přičtu právě probíhající období burčáku... No asi už budete vědět:)

 
Letiště Borotice
Lechovice
cesta do Znojma
Znojmo
Znojmo
Znojmo
Znojmo
Znojmo
Znojmo
Znojmo
bouračka
konečně zase Borotice
Strachotín po ránu
Pálava
Novomlýnská nádrž
Strachotín
letiště Strachotín
Ořechová hora
Březí u Mikulova
Pálava


« zpět | přehled

Pavel Gottfried
tel. 605 782 611

www.vzduchoplavci.cz