Fotogalerie

Fotogalerie paragliding

Obectov - balony nad Bouzovem - 28. 8. 2011

Na slet v Obectově jsem dorazil až v sobotu navečer. Silný vítr a zatažená obloha neslibovala ideální letové počasí. Stačili jsme si jen postavit stan a pivo s klobásou už jsme jedli v autě, protože pršelo. Dle slova pana Kuči, ostříleného balonáře se ráno poletí na 100%. I když ráno nefoukalo a déšť ustal, mraky ve vyšších patrech letěly docela rychle. Nedalo nám to a jeli jsme se podívat na start balonů u hradu Bouzov. Pokud poletí, uvidíme kam a jak rychle je to nese. Opravdu v půl sedmé už se balony nafukovaly a první posádky stoupaly vzhůru. To už jsme viděli i Michala jak kličkuje mezi prvními startujícími a vyrazili zpět na letiště.

Po rychlé startu nastala stíhací jízda. Místy to bez speedu dalo i 75 km/h a za 10 minuj jsem je měl v hledáčku fotoaparátu. Po obletu posádky pana Kuči a vzájemném zdravení jsem se vydal na Bouzov. Při zemi to šlo docela dobře a podařilo se pár obrázků pohádkového hradu. Prosmýkl jsem se ranním oparem zpátky na letiště a užíval si pocitu z krásného polétání.

I když počasí úplně nepřálo, byl to slet bohatý na zážitky. Děkuji Jirkovi Komárkovi a jeho partě za přípravu bezvadné akce. Příští rok se těším na další slet:)

 
Ráno po noční bouřce
Nikomu se nechce vstávat
Balonáři ohřívají vzduch
pan Kuča s posádkou
hrad Bouzov
mlha přede mnou
letiště Obectov


« zpět | přehled

Pavel Gottfried
tel. 605 782 611

www.vzduchoplavci.cz