Fotogalerie

Fotogalerie paragliding

Z Rýmařova na oblet okolo Pradědu a bezpečné přistání mezi krávy:)

PradědPředpověď moc šancí na polítání nedávala. Nejhorší bouřky letošního roku právě procházeli přes Čechy a Moravu, tak mi pozvání od Pepu Stacha na pohodové polítání v Rýmařově moc rozumně neznělo. Po příjezdu na plochu jsem se už loučil s možností dostat se do vzduchu, Praděd byl v dešťových mracích a celkem pofukovalo. Po hodince debatování se jako zázrakem nebe rozjasnilo, vítr polevil a směr výletu byl jasný - Praděd, tedy pokud nám hora návštěvu dovolí.

Kdo neletěl s námi, zůstal trénovat osmičky kolem pilonů. O zábavu bylo postaráno tedy pestře.

Celou cestu se nezdálo, že bychom zpět měli mít problémy, takž jsme to dotáhli až nad Petrovy kameny a nakonec i nad tolik očekávaný Praděd. Kluci byli rychlejší, takže jsem je viděl pomalu vracet se zpět směr Rýmařov.

Otočil jsem tedy také zpět, ale začalo se rozfoukávat. Nad Karlovem mi bylo jasné, že to dnes zpátky nedám a tak jsem začal přemýšlet o náhradní přistávací ploše. Vzal jsem to podél hlavní cesty z Malé Morávky na Rýmařov, ale prudké poryvy větru nad Dolní Moravicí mi daly najevo, že bych to měl vzdát co nejdřív. Vybral jsem pod sebou proti větru nejvhodnější plochu a šup, už jsem přistával mezi krávy. Naštěstí jich bylo pomálu a byly klidné. Měl jsem štěstí, což potrdil i kravěnec na botě:) Padák jsem položil mimo, co si přát víc. Vytáhl jsem tříkolku z ohrady a přes družstevního zřízence se dostal na cestu. Tam už jsem nahodil motor a klidnou jízdou dojel na hlavní cestu, kde mne nabral doprovod zavolaný po přistání.

Ještě se někdy nad Praděd vrátím, ale až mi oschne kravský trus na botách:)

 
Tzv. Pepova bábovka
Mesliš, že to vestřelime až na Praděd?
Kluci, já bych se na to dnes asi....
Rýmařov
Karlov
Praděd
Praděd
Potrovy kameny a Šedivák
Šedivák
Petrovy kameny
Praděd
Praděd
Petrovy kameny
Praděd
chata Barborka
Praděd a Štefan
Praděd a Štefan
Praděd
Praděd
začíná foukat
Ovčárna
přístání v kravěnci


« zpět | přehled

Pavel Gottfried
tel. 605 782 611

www.vzduchoplavci.cz