Moje cesta ke splněnému snu - létání

Je to už pár let co jsem se měl možnost spíše náhodou seznámit s motorovým paraglidingem na letišti v Prostějově. V té době to byla docela exotická záležitost. Nicméně jsem byl okouzlen jednoduchostí stroje a možností poletovat kousek nad zemí téměř odkudkoliv a kdekoliv.

Tak jako asi každý začínající letec jsem zkoušel první slety z kopečků, které mazákům přijdou směšné. Pro mne to byly jedny z nejkrásnějších okamžiků, konečně se odlepit od země a slyšet jen svištět vítr ve šňůrách. Je ale fakt, že vyšlápnout kopec i s padákem a sedačkou dá docela fušku. Kdo by ale pro ten zážitek nešlapal, ne? Za dobré základy a vlídný přístup děkuji Jirkovi Valentovi z letecké školy Xpert.

První lety s motorem jsem absolvoval na Kudlance. Hned při prvním letu jsem absolvoval i nácvik nouzového přistání, zadřel se motor:) Zažili jsme toho spolu docela dost. Nicméně byl čas létání pro radost dovést k pilotnímu průkazu a v tom mi pomohl Jožka Káčer a jeho známá letecká škola. Během kurzu jsem poznal spoustu bezva lidí a Býkovice jsou od té doby moje oblíbené místo nejen k polítání.

Dnes sedlám Rodeo s trojkolkou a užívám si každý let stejně jako poprvé:)detail závlačkydetail závlačkysem to přijde nasaditnasazeno na motoruhotovo

Pavel Gottfried
tel. 605 782 611

www.vzduchoplavci.cz